Minikaryum Anaokulu Genel Bilgiler

Sınıflarda Kişi Sayısı

Sınıflarımız maksimum 12 kişiliktir. Oyun gruplarımız ise maksimum 10 kişiliktir.

Yabancı Dil Süresi

Yaş grubuna göre native bir öğretmen eşliğinde günde 1 ile 2 saat aralığında değişmektedir.

Oryantasyon Dönemindeki Uygulama

İlk gün yarım saat ile başlayan süreyi her gün kademeli olarak arttırıyoruz. İlk bir veya iki hafta velilerimizi okulda misafir ediyoruz.

Okul Saatleri

Okulumuz saat 09.00 ile 16.00 arası açıktır.

Beslenme

Yiyeceklerin doğal ve mevsimine uygun olmasına çok özen gösteriyoruz. Hazır paket gıdalardan, katkı maddesi içeren yiyeceklerden, kızartmalardan ve abur cuburdan uzak duruyoruz. Okulumuzda, çocuklara sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı veriyoruz.

Geziler

Geziler, 4 ve 5 yaş gruplarımızın eğitim programının önemli bir parçasıdır. Çocuğunuzun katılımı için tarafınızdan imzalanmış izin formuna gerek duyulmaktadır.

Aile Katılımı

Ailelerimizi de eğitim sürecimize zaman zaman katarak onların deneyimlerinden ve bilgilerinden yararlanıyoruz. Böylece güçlü bir okul-aile iletişimini de sağlamış oluyoruz.

Doğum günleri

Ayda bir gün, o ay içinde doğan bütün çocukların doğumgünleri, okulda yapılan kek ve müzikli oyunlar eşliğinde kutlanır.

Okul-Aile İletişimi

Okul psikoloğu ile görüşmeler Pazartesi ve Çarşamba günleri; sınıf öğretmenleriyle görüşmeler, bireysel toplantı günlerinde veya öğretmenlerin okul çıkış saatlerinde, önceden randevu alınarak sağlanır.

Okul Bilgilendirmeleri

Minikaryum olarak aileleri mail, telefon, sosyal medya ve haftalık/aylık bültenler ile bilgilendiriyoruz.

Kayıt için Gerekli Evraklar

Çocuğa ait Nüfus cüzdanı fotokopisi, aşı karnesi fotokopisi, ikametgah belgesi ve 2 adet vesikalık fotoğraf.

Ücretler

Ücretler, yıllık kayıt sözleşmesi yapıldıktan sonra aylık taksitlerle veya yıllık peşin olarak alınır. Taksitler her ayın 1'i ile 5'i arasında ödenir. Eğitim ücretine ek olarak kırtasiye ve yemek ücreti talep edilir.