Minikaryum Anaokulu Genel Bilgiler

Sınıflarda Kişi Sayısı

Sınıflarımız maksimum 15 kişiliktir. Oyun gruplarımız ise maksimum 10 kişiliktir.

Yabancı Dil Süresi

Yaş grubuna göre native bir öğretmen eşliğinde günde 1 ile 2 saat aralığında değişmektedir.

Oryantasyon Dönemindeki Uygulama

İlk gün yarım saat ile başlayan süreyi her gün kademeli olarak arttırıyoruz. İlk bir veya iki hafta velilerimizi okulda misafir ediyoruz.

Okul Saatleri

Okulumuz saat 08.00 ile 18.00 arası açıktır.

Beslenme

Yiyeceklerin doğal ve mevsimine uygun olmasına çok özen gösteriyoruz. Hazır paket gıdalardan, katkı maddesi içeren yiyeceklerden, kızartmalardan ve abur cuburdan uzak duruyoruz. Okulumuzda, çocuklara sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı veriyoruz.

Okul Servisi

Okul servisimizde emniyet kemerleri ve bir gözetmen bulunmaktadır. Servis ile ilgili koordinasyonu ve denetimi okul sağlamaktadır.

Geziler

Geziler müfredatımızın önemli bir parçasıdır. Çocuğunuzun katılımı için tarafınızdan imzalanmış izin formuna gerek duyulmaktadır.

Aile Katılımı

Ailelerimizi de eğitim sürecimize zaman zaman katarak onların deneyimlerinden ve bilgilerinden yararlanıyoruz. Böylece güçlü bir okul-aile iletişimini de sağlamış oluyoruz.

Doğum günleri

Doğum günlerini, okulda öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte kutluyoruz. Ev yapımı kek/pastayı ve doğum günü süslemelerini sizlerden rica ediyoruz.

Okul-Aile İletişimi

Çocukların gelişiminde, okul ve aile iletişiminin ne denli önemli olduğundan yola çıkarak, randevuyla öğretmenlerin dinlenme saatlerinde yüz yüze görüşmeler ve/veya mail, telefon ile iletişim sağlanır.

Okul Bilgilendirmeleri

Minikaryum olarak aileleri mail, telefon, sosyal medya ve haftalık/aylık bültenler ile bilgilendiriyoruz.

Kayıt için Gerekli Evraklar

Çocuğa ait Nüfus cüzdanı fotokopisi, aşı karnesi fotokopisi, ikametgah belgesi ve 2 adet vesikalık fotoğraf.

Ücretler

Ücretler her yıl Nisan ayında bir sonraki yıl için belirlenir. Ödemeler aylık veya yıllık olarak yapılır. Aylık ödemeler ayın 1’i ile 5’i arasında okul muhasebesine veya bankaya yatırılır. Eğitim ücretine okul içindeki tüm giderler dahildir. Yalnızca okul dışında gerçekleşen aktivitelerden ücret talep edilir.